Samsung Galaxy A55 5G, FCC veritabanında görüldü

Samsung’un yakında piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy A55 5G modeli hakkında çeşitli sertifikasyon kayıtlarından bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak bu cihaz, FCC veritabanında ortaya çıktı ve bazı önemli özelliklerini gözler önüne serdi.

FCC sertifikasında cihazın model numarası SM-A556E/DS olarak listelendi ve cihazın çift SIM kart yuvası desteği ile 25W hızlı şarj özelliğine sahip olacağını doğruladı. Kullanılacak şarj adaptörünün model numarası ise EP-TA800 olarak belirtildi.

Bu şarj detayları, daha önce 3C sertifikasında doğrulanmış bilgilerle uyumlu. Ancak, son zamanlardaki Samsung telefonlarında olduğu gibi, 3C sertifikası Galaxy A55 5G‘nin kutusunda şarj cihazı bulunmayacağını öne sürüyor.

Samsung Galaxy A55 5G, FCC veritabanında görüldü

Ne yazık ki, FCC kaydı telefonun işlemci, ekran veya kamera kurulumu gibi diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi vermiyor. Ancak daha önceki raporlara dayanarak, cihazın Exynos 1480 yonga seti ile güçlendirileceği bekleniyor.

Galaxy A55, Geekbench’te aynı çiple ortaya çıktı. Exynos 1480’in, her biri 2.75GHz hızında dört performans çekirdeği ve 2.05GHz hızında dört verimlilik çekirdeğine sahip olduğu görülüyor. Yonga seti ayrıca bir Xclipse 530 GPU’ya sahip olacak.

Geekbench listesi, yonga setinin en fazla 8GB RAM ile eşleştirileceğini gösteriyor. Ayrıca cihazın kutudan Android 14 ile çıkması bekleniyor.

Dahası, Galaxy A55’in resmi görselleri sızdırıldı ve bu görseller cihazın tasarımında önceki modele kıyasla önemli bir değişiklik olmadığını gösteriyor. Arka kısımda dikey olarak yerleştirilmiş kameralar, yan taraflarda düz kenarlar ve ön tarafta delikli bir ekran bulunuyor. Cihazın Mükemmel Buzmavi, Mükemmel Lila ve Mükemmel Lacivert renk seçeneklerinde sunulacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy A55 5G hakkında daha fazla bilgi için muhtemelen daha fazla sızıntı veya resmi duyuruları beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir