Kilitleri kırıp bilgisayarları çaldılar

İstanbul Büyükçekmece’de gerçekleşen olay, 23 Aralık Cumartesi günü sabah saatlerinde, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki bir iş yerinde meydana geldi. İddiaya göre, şüpheliler otomobille Can Karabulut’un elektronik cihaz alım satım ve tamir yaptığı iş yerine geldi. Ş

üphelilerden biri dükkan dışında çevreyi gözetlerken, yüzleri maskeli diğer 2 şüpheli ise dakikalarca kapının kilidini ellerindeki levyeyle kırmak için uğraştı. Şüpheliler girdikleri iş yerinden 100 bin lira değerinde olduğu öne sürülen elektronik cihazları alarak kayıplara karıştı.

Olay yerindeki incelemelerin ardından polis ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“15 PARÇA DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR”

İş yeri sahibi Can Karabulut, “Uzun yıllardır Büyükçekmece’de esnaflık yapıyorum, bilgisayar işleriyle uğraşıyorum. Cumartesi sabaha karşı böyle talihsiz bir olay başımıza geldi. Polis memuru arkadaş bizi aradı, apar topar evden çıkarak dükkana geldim. Geldiğimizde talihsiz bir olayla karşılaştık. Kamera kayıtları da var, bu kişilerin. Kapıyı zorlamışlar, 10-12 dakika kadar uğraşmışlar. Muhtemelen 3 kişiler. Biri arabada bekliyor, 2 kişi levye ve kesme araçlarıyla kilitleri patlatıp, kapıyı da zorlamışlar. İçeri girdikten sonra vitrinde bulunan satışa hazır olan dizüstü bilgisayarlarımızı alıyorlar. Diğer vitrinde 3-4 tane tablet var, bizim kullandığımız tarafta da bir tane benim kullandığım bilgisayar var. Yaklaşık 15 parça dizüstü bilgisayarı götürüyorlar. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir