İsrail ordusunda üst düzey darbe! Büyük şok yaşanıyor

  •    HABER7

Filistin’de bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden sivilleri bomba yağmuruna tutan İsrail, peş peşe darbeler alıyor. ABD’nin İsrail’e gönderdiği ‘Felluce Kasabı’ lakaplı Korgeneral James Glynn görevi bırakarak ABD’ye geri döndü.

Filistin-İsrail savaşında 22. güne girilirken, İsrail ordusunun Gazze’deki soykırımı devam ediyor. İsrail ordusu dün gece 7 Ekim‘den bu yana geçen süredeki en kanlı saldırılarını gerçekleştirdi. Gazze‘nin dünya ile bağlantısını kesen İsrail yönetimi, kenti adeta bomba yağmuruna tuttu. Gazze’ye karadan sızma girişimine kalkışan İsrail hüsranla sonuç alırken, yaşanan bombalamalarda çok sayıda sivil ve çocuk hayatını kaybetti.

FELLUCE KASABI GERİ DÖNDÜ

Gazze’de katliam sürerken diğer taraftan İsrail ordusunda büyük bir şok yaşanıyor. ABD’nin İsrail ordusuna danışman olarak gönderdiği ‘Felluce Kasabı‘ lakaplı komutan ülkeden ayrıldı. İsrail’e gönderilen Korgeneral James Glynn görevi bırakarak ABD’ye geri döndü. Ülkesine dönen Glynn, giderken yaptığı açıklamada “Gazze’de olup bitenler ve bu saatten sonra olacaklar İsrail’in kararıdır.”sözlerini sarf etti. 

SALDIRI KOMUTANI ESİR ALINDI İDDİASI

Dün akşamki saldırının ve kara harekatı girişiminin ardından İsrail medyası Gazze’deki Bureij kampına düzenlenen saldırının komutanı Albay Yaez Şalam’ın Hamas tarafından esir alındığını iddia etti. İsrailli yayın organı kısa bir süre sonra ise haberi yayından kaldırdı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir