Hastane saldırısının ardından skandal paylaşım! Resmen insanlıktan çıktılar

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bir hastaneye düzenlediği füze saldırısında en az 500 kişi hayatını kaybederken, katliamın ardından İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir insanlık dışı bir paylaşım yaptı.

‘GAZZE’YE GİRMESİ GEREKEN TEK ŞEY YÜZLERCE TON PATLAYICI’

 Ben-Gvir paylaşımında, “Hamas elindeki rehineleri serbest bırakmadığı sürece Gazze’ye girmesi gereken tek şey, bir gram insani yardım değil, Hava Kuvvetleri’nden yüzlerce ton patlayıcıdır.” dedi.

ÖNCE PAYLAŞTI SONRA SİLDİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun eski dijital medya sorumlusu Hananya Naftali, Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalanmasının hemen ardından, “İsrail Hava Kuvvetlerinin, Gazze’de hastane vurduğunu” duyuran bir paylaşım yaptı.

DÜNYA KAMUOYUNU MANİPÜLE ETMEYE ÇALIŞTI

Kısa süre sonra paylaşımı silen Naftali’nin, “Hastaneyi vuran füzenin, Gazze’den ateşlendiğini” iddia eden paylaşımlar yaparak dünya kamuoyunu manipüle etmeye çalıştı.

İSRAİL ORDUSUNDAN KAN DONDURAN PAYLAŞIM

IDF (İsrail ordusu)’in Arapça Facebook hesabında atıldıktan sonra silinen paylaşım kan dondurdu!

Yapılan paylaşımda, ”’Tıbbi malzeme ve sağlık personeli yetersizliği nedeniyle Gazze’deki Baptist Hastanesi’nin bombalanmasına ve onlara merhametli bir ölüm verilmesine karar verildi.” denildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması sonucu ölenlerin sayısının 500’e yükseldiğini bildirmişti.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir