Leo Messi’nin, Suudi Arabistan’la tanıtım anlaşmasının detayları belli oldu

Leo Messi yakın zamanda Suudi Arabistan’a gitti ve bu seyahat PSG’de bir hafta boyunca kadro dışı kalmasına neden oldu. ‘OK Diario’ tarafından yayınlanan bilgilere göre, Arjantinli futbolcu, turizm tanıtımları yapmak için Suudi Arabistan ile Mayıs 2022’de Jeddah’ta bir sözleşme imzaladı ve bu sözleşme kapsamında yılda 7,5 milyon Euro kazanacak.

Bu tartışmalı seyahat, Messi’nin zaten imzaladığı ve daha fazla erteleme yapamadığı reklam taahhütlerinden biriydi. Yıldız futbolcu, PSG taraftarlarına özür dilediği bir videoyla durumu açıklığa kavuşturmuştu.

‘OK Diario’ tarafından yayınlanan bilgilere göre, bu sözleşme 1 Ocak 2021’den itibaren yürürlüğe girmesi ve 31 Aralık 2023’e kadar uzatılması planlanıyordu, bu da Messi’nin toplamda 22,5 milyon Euro alacağı anlamına geliyordu. Ancak Covid-19 pandemisi ve Suudi Arabistan’daki kısıtlamalar nedeniyle sözleşme 2022 yılına kadar yürürlüğe giremedi ve Mart 2022’ye kadar ertelendiği belirtildi.

YILLIK 7,5 MİLYON EURO

Leo Messi, Suudi Arabistan’ı tanıtmak için yaptığı anlaşma kapsamında yılda 7,5 milyon Euro kazanacak. ‘OK Diario’ tarafından yayınlanan bilgilere göre, Arjantinli futbolcu, Mayıs 2022’de Jeddah’ta imzaladığı sözleşme kapsamında ülkenin turizmini tanıtmak için Suudi Arabistan’la anlaşmıştı.

Bu bilgilere göre, futbolcu zaten 2022 yılı için 7,5 milyon Euro olan ilk ödemesini almıştı ve bu seyahatten başka bir ödeme daha almıştı. Sözleşme, Messi’nin imajını Suudi Arabistan’ın resmi Turizm Bakanlığı sayfası ve Messi’nin sosyal medya hesapları aracılığıyla ülkenin turizmini tanıtmak için kullanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*