CHP yandaşı Can Ataklı panikledi: ‘Pire için yorgan yakmayın’ diyerek Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceklere yalvardı

Milletvekili aday listelerinin YSK’ya teslim edilmesi sonrası partilerin aday gösterdiği isimler kamuoyuyla paylaşıldı. Muhalefet kanadında büyük tartışmaların çıktığı iddia edilirken CHP’nin listesinde yer alan bazı isimler dikkat çekti.

DEVA Partili Sadullah Ergin, Ankara’dan CHP Milletvekili adayı olarak gösterildi. Bu gelişme sonrası Ergin’in yıllar önce Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği tartışmalar gündeme geldi.

CHP’ye peş peşe Sadullah Ergin tepkisi

CHP’ye yakınlığıyla tanınan bazı isimler Ergin’in partiden aday olarak gösterilmesine tepki verdi.

CHP yandaşı gazeteci Şaban Sevinç, “İnanamıyorum. Sadullah Ergin Çankaya listesinde. CHP’nin kalesinde. Atatürk’ün Çankaya’sında.” paylaşımında bulundu.

CHP’de 24-25-26. dönem İzmir Milletvekilliği yapan Mustafa Balbay ise “Sadullah Ergin’i listede görünce aklımıza ilk Silivri Cezaevinde pinpon oynaması geldi. Hani o, FETÖ’nün en alçak kumpasları kurduğu günlerin Adalet Bakanı! Ergin’i kutluyoruz, iyi oyuncuymuş!” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Ödil ise “Asrın iftirası Balyoz’u Ergenekon’u unutan ahmak, unutturan vatan hainidir, Ali Dibo’yu listeye koymayın kardeşim, yapmayın…” dedi.

“CHP’liler oy vermeyecek” itirafı

Bir başka CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz da, milletvekili listelerinde DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ile Demokrat Parti için 40’ın üzerinde kontenjan ayıran CHP’ye tabandan tepkiler olduğunu ve oyların başka partilere kayabileceğini savundu.

CHP yandaşı Can Ataklı panikledi: ‘Pire için yorgan yakmayın’ diyerek Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceklere yalvardı

CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu’na sunduğu milletvekili aday listeleri partiyi karıştırdı. CHP yandaşı İsmail Saymaz, listelerden rahatsız olan seçmenlerin CHP yerine diğer partilere oy vermeyi düşündüğünü dile getirdi. Bu açıklama sonrası panik yapan bir başka CHP yandaşı gazeteci Can Ataklı, yayınladığı videoda Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeleri için adeta yalvardı.

“Pire için yorgan yakmayın”

diyen Ataklı,

“Cumhurbaşkanlığından oyunuzu esirgemeyin gerisini istediğini gibi kullanın kardeşim.”

dedi.
Ataklı, Kılıçdaroğlu’nun ‘tek adam olacağını’ vurgulayarak,

“Hiç parlamentoyu takmadan tamamen Çankaya’dan yönetilecek bir ülke haline geleceğiz yine.”

ifadelerini de kullandı.

“Kılıçdaroğlu tek adam olacak”

Ataklı konuya ilişkin açıklamasında şunları dile getirdi:

“Adaylar şöyle böyle… Belki ben sizden çok daha rahatsızım. Eğer gerçek duygularımı tam olarak söylemiyorum, korkumdan değil. Çünkü esas sorunu halletmemiz lazım ki sonra dönüm bunlara bakalım.

Burada bir numaralı hedef Cumhurbaşkanı’nı değiştirmek olduğuna göre daha doğrusu Cumhurbaşkanlığı’nı almak ve ondan sonra yola yürümek olduğuna göre bu iktidarın gitmesini isteyen herkes öncelikle Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeli. Birinci mesele bu!

Ancak ben ısrarla şunu da anlattım size… Eğer Cumhurbaşkanlığı kazanılırsa parlamentodaki aritmetik çok da fazla önemli olmayacak.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında parlamentoda AK Parti daha güçlü ama biliyorsunuz parlamentonun bu sistemde hiçbir hükmü yok. Orası (AK Parti) teslim oluncaya kadar Kılıçdaroğlu tek adam olarak devam edecektir. Hiç parlamentoyu takmadan tamamen Çankaya’dan yönetilecek bir ülke haline geleceğiz yine.

Öfkeye kapılıp pire için yorgan yakmayın. Cumhurbaşkanlığından oyunuzu esirgemeyin gerisini istediğini gibi kullanın kardeşim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir