Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Düzeltme Uyarısı Yapıldı!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Stacks’ı nelerin beklediğini açıklıyor. Analist Lockridge Okoth, XRP fiyatının yüzde 10 daha düşeceğini tahmin ediyor. Bir diğer analist Aaryamann Shrivastava ise DOGE için düşüş bekliyor. Analist Filip L’ye göre bir altcoin ayıların eline geçecek. Kripto analisti David, ADA’nın yüzde 20 düşüşle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Altcoin fiyat tahmini: Bir çöküş yakın mı?

STX’in fiyatı 2 Mayıs’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu hat 20 Mart’tan beri yerinde duruyordu. Bu tür kırılmalardan sonra, fiyatın önemli bir yukarı yönlü hareket başlatması beklenir. Ancak STX bunu başaramadı. Aksine, kırılmadan hemen sonra düştü ve şimdi kırılma öncesi seviyelerde işlem görüyor. Bu, kırılmanın geçerliliği konusunda şüphe uyandırdığı için düşüş işareti olarak kabul edilir.

STX Günlük Grafik / Kaynak TradingView

Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi de aşağı yönlü bir görünüme sahip. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlü ise boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tam tersi geçerlidir. Mevcut veri 50’nin altında, bu da düşüş eğiliminin bir işareti. Ek olarak, 50 çizgisinden gelen ret, başarısız kırılma ile aynı zamana denk geldi. Dolayısıyla, bunun geçerli olmadığını gösteriyor. Kısa vadeli altı saatlik zaman dilimindeki teknik analiz, STX’in muhtemelen önemli bir aşağı yönlü harekete başlayacağını gösteriyor. İlk olarak, yükselen bir paralel kanal içindeki fiyat işlemleri düzeltici bir model olarak kabul edilir. Bu, ondan nihai bir bozulmanın en olası senaryo olduğu anlamına gelir.

Fiyatın kanalın alt kısmında işlem görmesi, bir arızayı daha olası hale getiriyor. Ardından, RSI 50’nin altında ve yükseliş eğilim çizgisinden ayrılma sürecinde. Bir fiyat ve RSI arızası meydana gelirse, trendin düşüş eğiliminde olduğunu teyit edecek ve daha önce özetlenen 0,55 dolar alanına bir düşüş gerçekleşecektir. Mevcut 0,67 dolarlık desteğin yanı sıra, bir sonraki uzun vadeli destek alanı 0,55 dolar seviyesinde. Öte yandan, en yakın direnç 1,0 dolar seviyesinde.

STX Altı Saatlik Grafik / Kaynak: TradingView

Bu nedenle, kanaldan çıkması durumunda bu düşüş tahminini geçersiz olur. Bu durumda altcoin fiyatının 1,0 dolar direnç alanına hareket etmesi mümkün.

Ripple düşüşe mi hazırlanıyor?

XRP fiyatı son 24 saatte neredeyse %10 düştü. Ancak, Hoskinson’ın aşıladığı düşüş eğilimi %10’luk bir düşüşü daha körükleyebilir. Böylece, XRP ekosisteminin üzerindeki kara bulutlar kalınlaşırken, altcoin fiyatı düşüş trendine devam edebilir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ripple ve SEC çatışması yeniden alevlendi. Bunun üzerine XRP kritik desteğin altına 0,44 dolara düştü. Altcoin şimdi 0,42 dolarlık kritik desteğe bağlı. Bu seviyenin altındaki satıcı momentumundaki bir artış, XRP’nin 21 Mart’taki en düşük seviyeyi 0,37 dolar civarını tekrar ziyaret etmesine neden olabilir. Bu da mevcut fiyattan % 10’luk bir düşüş anlamına gelir.

XRP 1 günlük grafik

Tersine, XRP boğaları ve bireysel traderlar düşüşü satın almaya karar verirse, altcoin fiyatı geri çekilebilir. Satın alma baskısındaki artışın, XRP’yi 0,44 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkarması mümkün. Böylece, yüksek bir yükseliş durumunda psikolojik 0,50 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir uçuşu kolaylaştırabilir. Bununla birlikte, altcoin için düşüş görünümü, 0,54 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu kapanışı ile geçersiz olur.

Dogecoin fiyatı düştü

DOGE fiyatı son 24 saatte %6,3’lük bir düşüş kaydetti. Gün içi işlem saatlerinde düşüş eğilimi önemli ölçüde artarak DOGE’yi bir noktada yaklaşık %9’luk bir düşüşle 0,069 dolara kadar düşürdü. Bununla birlikte, hafif nihai toparlanma, DOGE’nin geçen ay değerinin% 25’inden biraz fazlasını kaybetmesiyle sonuçlandı.

DOGE 1 günlük grafik

Daha geniş piyasa ipuçları fiyat hareketinde rol oynasa da, Ağ Değeri / İşlem (NVT) oranındaki artış göz önüne alındığında aynı şey bekleniyordu. Oran, ağ değerini, yani kripto para biriminin piyasa değerini, işlem hacmine ve değer uzlaşmasına göre ölçer. Bu, bir yatırımcının kriptonun aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu ölçmesine yardımcı olur. Yüksek NVT değerleri aşırı değerlenme ile ilişkilendirilir. Ayrıca, piyasanın zirvelerine veya düzeltmelerine dikkat çekerken, düşük NVT oranları bunun tam tersini işaret eder.

DOGE için NVT, en son Aralık 2022’de kaydedilen 163 ile beş ayın en yüksek seviyesinde yer alıyor. O dönemde, DOGE toparlanmada başarısız oldu. Ayrıca, önümüzdeki yedi gün içinde %21’lik bir düşüş daha kaydetti.

Dogecoin NVT oranı

Şimdi on-chain işlem değeri altcoin değerini aştı. Bu yüzden, bazı düzeltmeler ikisi arasındaki tutarsızlığı düzeltecektir. Bu gelişme yatırımcıları, Nisan başında bazı iyi rakamlara rağmen ağa katılmaktan kaçındıkları noktaya kadar korkuttu. Ay sonuna doğru, aktif adresler 48 saat içinde 142.000’den 117.000’e düştü.

DPGE aktif adresleri

Dogecoin ağı en son yaklaşık iki yıl önce, Temmuz 2021’de 120.000’den az kullanıcının katılımını kaydetmişti. Bu durum, yatırımcıların grafiklerde bir miktar toparlanma görene kadar düşük seviyelerde kalacağını gösteriyor. Aynı durumun gerçekleşmesi için düzeltmelerin sona ermesi gerekiyor. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) aşırı satım bölgesine yaklaştığı göz önüne alındığında bu durum muhtemel. Bu bölge toparlanma ile eş anlamlı. Ayrıca, eğer altcoin bu bölgeye düşerse, muhtemelen bazı yeşil mum çubukları yolda olacak.

Bu altcoin %10 daha değer kaybedecek

MATIC fiyat hareketi, yakında gerçekleşmesi beklenen önceden duyurulmuş bir satıştan kaynaklanıyor. Duvardaki işaretler Nisan sonundan beri orada ve grafikte açıkça görülebiliyor. Deneyimli teknik traderlar, 26 Nisan’da 1,064 dolara ulaşma girişiminin başarısız olmasının ardından, zirvelerin daha düşük geldiğini ve şimdi son oyununu oynayan ağır satışı doğruladığını fark etmiş olacaklar.

MATIC birkaç cesur boğanın 0,88 dolardan dip seviyeyi satın aldığını gördü. Ancak bu biraz erken oldu. Küresel piyasaların da düşüşe geçmesiyle birlikte, eldeki yapışkan satış baskısıyla biraz daha rüzgarın devam etmesi mümkün. Bunun yerine, bir geri dönüşle satışları durduran yeni alımları görmek için yeterli destek için 0,82 dolar veya hatta 0,79 dolar civarında MATIC arayın.

MATIC 4 saatlik grafik

Fiyat hareketi 0,90 dolar ile flört ediyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) aşırı satım bariyerinin çoktan ötesine geçti. Böylece, satış baskısının oldukça hızlı bir şekilde azalmaya başlaması mümkün. Bu, eldeki bazı küçük kazançlarla daha fazla iyileşme için yer açacaktır. Kuşkusuz, 0,94 dolar küçük bir toparlanmada en az %5 kazanç anlamına geliyor.

ADA ayıların eline geçmek üzere

Cardano, Aralık 2022 sonunda 0,24 dolarla en düşük seviyesine ulaştığından beri yükseliş yapısı oluşturuyor. Bu artış, fiyatın 10-17 Nisan haftasında 0,42 dolarlık yatay direnç seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Ayrıca, yılın en yüksek seviyesi olan 0,46 dolara ulaşmasına yardım etti. Ancak, bir sonraki hafta düşüş eğilimli bir yutan mum oluşturdu ve 0,42 dolar seviyesinin altına düştü. Bu bir ayı sinyalidir ve genellikle sonrasında keskin bir düşüşe yol açar.

Nitekim, 24 Nisan – 1 Mayıs haftasında 0,42 dolar seviyesini direnç olarak teyit ettikten sonra, ADA yutan düşüş formasyonunun en düşük seviyesinin (0,38 dolar) altına inerek önceki düşüşün devamını işaret etti. Bu nedenle, ADA’nın boğa elimi yapısının önemli destek seviyesini 0,3 dolarda test etmesi mümkün. Bu da mevcut seviyeden yaklaşık %20’lik bir düşüşe işaret eder. Haftalık RSI göstergesi 50’nin altına düştüğü ve aşağı doğru eğimli olduğu için bu olasılığı destekliyor.

ADA haftalık grafik / Kaynak TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir